Угода про кооперацію між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Goethe-Institut в Україні

20 листопада 2020 відбулася значуща та урочиста подія – підписання угоди між Німецьким культурним центром Гете-Інститут при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.
В рамках кооперації обидві сторони угоди домовилися про співпрацю у таких галузях:
• поліпшення німецькомовної та медіакомпетентності студентів;
• популяризація фаху «Німецька мова як іноземна» в Україні;
• співпраця у практично-зорієнтованій підготовці та підвищенні кваліфікації майбутніх вчителів та викладачів німецької мови за програмою “Вчимося навчати німецької”, яка базується на сучасних досягненнях методики та дидактики викладання німецької мови.
Завдяки підписаній угоді студенти кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства факультету іноземних мов матимуть можливість здійснювати навчання на Moodle платформі Гете-Інституту, що забезпечує постійне технічне та дидактичне оновлення веб-матеріалів серії «Вчимося навчати німецької», зручний мультимедійний формат і високий ступінь інтерактивності навчального контенту.
Імплементація навчальних матеріалів, розроблених Гете-Інститутом, в освітній процес сприятиме поліпшенню рівня підготовки – як фахової, так і методичної – майбутніх вчителів німецької мови, високій якості навчання за рахунок впровадження сучасних освітніх технологій, практичного застосування інноваційних прийомів і методів навчання німецької мови в процесі роботи над практико-дослідними проектами. Крім того, така кооперація сприятиме розвитку українсько-німецьких відносин загалом.
Передувала підписанню угоди ретельна підготовка фахівців – професора, доктора педагогічних наук Богдани Лабінської та кандидата філологічних наук Тетяни Коропатніцької, які, внаслідок ретельного виконання всіх необхідних суворих вимог, отримали сертифікати тьюторів міжнародного зразка. Після закінчення курсу «Вчимося навчати німецької» студенти матимуть можливість отримати міжнародний сертифікат Гете-Інституту.
На зустрічі були присутні представники Goethe-Institut в Україні: директор Goethe-Institut в Україні Фабіан МЮЛЬТАЛЕР; заступниця директора, керівниця мовного відділу; д-р Катаріна БУК, референтка, педагогічна кооперація з німецької мови Єва КОРБ; координаторка проектів, педагогічна кооперація з німецької мови Світлана БАЛАШОВА; референтка Центрального офісу Goethe-Institut Мюнхен Сабіне Ротберг; експертка з німецької мови як іноземної, керівниця робочої групи DLL-університетів Крістіане Больте-Костаб’єй; представники Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича: перший проректор ЧНУ проф. Василь БАЛУХ, проректор з наукової роботи проф. Андрій САМІЛА, декан факультету іноземних мов проф. Ірина ОСОВСЬКА, завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів проф. Богдана ЛАБІНСЬКА, завідувач кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства проф. Світлана КІЙКО, асистент кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів к.філол.н Тетяна КОРОПАТНІЦЬКА, начальник міжнародного відділу Сергій ЛУКАНЮК.

Дякуємо Гете-Інституту за підготовку фахівців, керівництву університету і факультету – за всебічну підтримку і допомогу!